Okazuje się, że wbrew ogólnie panującym stereotypom dużo pań nie użytkuje makijażu na co dzień. Uważają, iż jest to zbyteczny wydatek, bowiem niedrogie preparaty poprawiające urodę są niesłychanie nietrwałe, a drogie nie zawsze gwarantują poprawniejszą jakość.

Inne przedstawicielki płci ślicznej stwierdzają, iż stosowany przez nie okazjonalny makijaż nie poprawia w żadnym razie wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast dużo kosztownego czasu. Wszelkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najistotniejsza jest należyta baza pod makijaż oraz blok polerski. To naturalnie dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, zatuszujemy niedoskonałości i ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Cykliczne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z czasem nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych kosmetyków, jakie stanowią dopełnienie kapitalnego make-up’u.

Make-up oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda fantazjuje o tym, aby jej spojrzenie przyciągało, niemniej jednak jedynie ze względu na do perfekcji podkreślone atuty, a nie z powodu rozmazanego tuszu czy rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w współczesnych czasach nie musi to już być problemem. Jeśli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, jaki zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to nienagannie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najodpowiedniej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, jakkolwiek efekt utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek również można zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to znakomita kwestia, to naturalnie dzięki której nawet niedrogi cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed nałożeniem cieni bądź też kredki (w zależności od preferencji) oraz już wolno się napełniać trwałym śliczny makijażem oczu. Na wszystko wobec tego jest porada i nie wypada bez jakiegokolwiek ale korzystać z usług wizażystki, żeby wyglądać przez cały dzień estetycznie.

Warto także przeczytać